Taşınırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Uzmanlar bir evden başka bir eve taşınmanın, insanın psikolojisine iyi geldiğini ifade ediyor. Ancak evdeki eşyaları taşımak bir travma sebebi olabiliyor. Peki yeni bir eve eşyalarımızı taşırken nelere dikkat etmeliyiz. 

Kullanmadeni bir eve taşınmayı, eski ve kullanılmayan eşyalardan kurtulmak için fırsat olarak kullanın. Kullanmadığınız eşya ve giysileri yardım derneklerine vermeyi sakın unutmayın.
 
 
İki Hafta Öncesinden Nakliye Firması İle Anlaşın
 
Yeni evinize taşınamdan en geç iki hafta öncesinden bir nakliye firması ile anlaşmış olun. Nakliye firmasını seçerken, firmanın vergi levhası olup olmadığını öğrenin. En az üç farklı firmadan teklif almayı unutmayın. Evinize yakın nakliye firmaları ile çalışmanız, taşınma ücretini azaltacaktır. Nakliye firmasına eksiksiz bilgi vermeyi unutmayın, aksi taktirde taşınma günü başınız ağrıyabilir.  Evden Eve Nakliyat firması ile anlaşma sırasında , mutlaka taşınmanız için gereken işlemleri öğrenin, taşınma sürecinin problemsiz geçmesi için, eviniz ve eşyalarınız için her detayı nakliyat firmasıyla imzalayacağınız sözleşmeye yazın.
 
Taşınma Gününü Önceden Belirleyin
 
Nakliye firmalarının yoğun olmadığı günlerde taşınmanız, pazarlık yaparken elinizi kuvvetlendirecektir. Dolayısıyla taşınmak için hafta içini tercih etmeniz sizin için daha cazip olacaktır.
 
Değerli Eşyalarınız İçin Sigorta Yaptırın
 
Evinizdeki değerli eşyalarınız için taşınma sigortası yaptırmayı unutmayın. Para ve mücevher gibi yükte hafif değerli eşyalarınızı ise yanınızda taşıyın. Anlaştığınız Evden Eve Nakliyat firmasının sunduğu sigorta hizmetinin hangi durumlarda ve hangi eşyalarda geçerli olduğunu mutlaka sorun.
 
Sağlığınıza Dikkat Edin
 
Eviniz taşınırken, bırakın profesyoneller işlerini yapsınlar. Ağır eşyaları kaldırıken ters bir hareket yapmanız, belinizde ciddi hasarlar bırakabilir. Yardım etmek pahasına kendinizi ve sevdiklerinizi risk altına sokmayın.
 
Evinizi Temiz Bırakın
 
Genellikle birçoğumuzun düştüğü hatalardan biri de taşınma sonrasında eski evimizi temizlememek. İnsanlar üzerinde olumsuz bir izlenim bırakmak istemiyorsanız, taşındığınız evinizi temiz bırakmayı unutmayın.

Etiketler :

antalya nakliyat tercihiniz antalya sigortalı nakliyat taşınırken dikkat etmemiz gerekenler antalya güvenilir nakliyat antalya evden eve nakliyat firmaları